fbpx
Myslivecký spolek STUPAVA Dolní Bojanovice

Kroužek výprava do lesa na žaludy 15.9.2018

pro zobrazení fotek rozklikni obrázek  

V prvním zářijovém kroužku po prázdninách jsme začali krátkou výukou na myslivně – probrali jsme jelení zvěř, její říji, vábení, podzimní přikrmování, krmná zařízení a tažné ptáky. (viz pracovní listy – odd. září).

Poté jsme se vypravili do lesa sbírat žaludy (jak nám káže pracovní osnova). Bohužel jsme s dětmi nenašli vhodný dub, pod kterým by bylo možné nasbírat dostatek zdravých žaludů. Bylo jich buď málo, nebo již byly zcela červivé. (tento stav přisuzujeme ne moc vhodné době ke sběru a také díky nestandardnímu průběhu léta – především jeho vysokým teplotám.)

Nicméně společně strávené dopoledne jsme zakončili oblíbeným táborákem.

No a někteří zvládli uvařit i skvělou kotlíkovou polévku 🙂

Děkuji všem a těším se na příští setkání!

O.