fbpx
Myslivecký spolek STUPAVA Dolní Bojanovice

Kroužek + brigáda – Výsadba lesa – 9.11.2019

pro zobrazení galerie rozklikni obrázek

Dnes jsme se s kroužkem, Obcí Dolní Bojanovice a veřejností zapojili do národní akce obnovy lesa. Sešlo se velké množství dětí i dospělých a to navzdory vytrvalému mrholení a dešťových přeháněk. Veliký respekt všem co to ráno nevzdali!

Do práce se všichni zúčastnění okamžitě vrhli s nadšením, entuziasmem a zcela dobrovolně. Oplocenky byly vzorně nachystány již z minulých dnů, tak nebylo potřeba již řešit problémy s ochranou proti okusu zvěří.

Práci jsme si rozdělili, podle fyzických (a psychických 🙂 ) možností účastníků. První chystali (čistili) motykami plošky – tj. místečko hlíny pro zasazení žaludů, další dělali rýčem jamky a třetí do nich sázeli po dvou žaludech. Po té stačilo místo pořádně přišlápnout a bylo zasazeno. Každý se zapojil jak mohl. Děti se mezi jim vlastní zábavou a poletováním po lese střídaly u sázení, dospělí u motyk a rýčů a za malou chvíli jsme měli zasazeno bezmála na 5000 míst.

Ještě jednou velký díky a osobní uznání všem zúčastněným.

O.K.